100pujcky.cz - půjčky a úvěry - seznam poskytovatelů půjček, online inzerce a poradna

Nejvýhodnější půjčky

O pôžičke - informácie

pujcko-ninjapujcka
Všechno o Nejvýhodnější půjčka

Při čerpání jakékoliv půjčky je nejdůležitější její výhodnost. Zejména u půjček s dlouhodobou splatností je otázka výhodnosti klíčová. Při krátkodobých úvěrů je možné ještě chyby nějak přežít. Při hypotékách však na ně tvrdě doplatíme.

Nejvýhodnější půjčka prostě neexistuje. Výhodnost je relativní, musíme ji hodnotit na základě nějakých kritérií:

 • kritérium ceny
 • kritérium rychlosti
 • kritérium dostupnosti

Nejvýhodnější půjčky na základě rychlosti a dostupnosti

Pro lidi, co potřebují půjčit peníze co nejrychleji, je nejvýhodnější půjčkou právě ta nejrychlejší. Na ceně až tak nezáleží. Nejrychlejší půjčka pro lidi bez práce nebo lidí zapsaných v bankovním registru je jakákoliv půjčka, kterou jim někdo dá.

Nejvýhodnější půjčky = nejlevnější půjčky

Pro drtivou většinu lidí platí, že nejvýhodnější půjčka je ta nejlevnější. Jinými slovy, rozdíl mezi půjčenými částkou a částkou, kterou vrátíme, je minimální. Nejlevnější půjčky se v minulosti hledali poměrně jednoduše. Vše, co lidé potřebovali udělat bylo porovnat úrokové sazby. Půjčka s nižší úrokovou mírou byla výhodnější než půjčka s vyšší úrokovou mírou.

Situace se však změnila po tom, jak se banky a nebankovní společnosti začaly snažit toto porovnávání ztížit. Banky a nebankovní společnosti zavedly poplatky. Díky poplatkům mohli banky nabízet půjčky s výhodným úrokem a přesto být vysoce ziskové. Co nevydělali na úrocích, vydělali na poplatcích.

Proti těmto praktikám lze bojovat jednoduše. Srovnávejte RPSN – roční procentní sazbu nákladů a nikoli úroky či poplatky. Pouze RPSN vám řekne skutečný obraz půjčky

Banky a nebankovní společnosti mají povinnost zveřejňovat RPSN při svých produktech. Dělají to však velmi neeticky, snaží se tento údaj maskovat tím, že ho napíší drobným písmenem. Najít RPSN byste však neměli mít problém.

Inzerce

Inzeráty - nabídka a poptávka půjček v inzerátech na téma Nejvýhodnější půjčky. V tomhle seznamu inzerují většinou poskytovatelé půjček.

Další informační stránky

 • Nejvýhodnější půjčka Na auto

  Jen velmi málo lidí si dokáže koupit auto za hotovost. Šetření není příjemné. Musíme si odkládat peníze i když víme, že to není nezbytné....

 • Nejvýhodnější půjčka Na bydlení

  Otázka bydlení patří mezi ty nejdůležitější v našem životě. Pokud chce být člověk šťastný, musí mít k tomu dostatečné podmínky. Bez...

Diskuse

O své postřehy a zkušenosti na téma Nejvýhodnější půjčky se můžete podělit v diskusi. Položit můžete i otázku související s tématem. přidejte komentář »

1 reakcia na tému Nejvýhodnější půjčka

 1. Miroslav Farný komentoval:

  Přeji hezký den,

  Potřeboval bych půjčit 15000,- Kč na dva roky . Půjčku bych splatil až po dvou letech i s úroky ( doložol bych naspořenou částku na penz.připojištění ). Mám dotaz , zda by to tak šlo a kolik by vyšel úrok k půjčce po dvou letech ?

  děkuji

  Miroslav Farný

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Web 100pujcky.cz poskytuje informace o různých druzích finančních půjček a on-line žádosti o poskytnutí půjčky od různých poskytovatelů peněžních úvěrových produktů. Před vypnením online formulářů si důkladně prověřte důvěryhodnost poskytovatele půjčky.

Texty na webu 100pujcky.cz jsou čistě informativní, finanční a jiné hodnoty se mohou výrazně lišit.
Miniportál slouží jako rozcestník při hledání informací.

Komentováním na tomhle webu se automaticky zapojujete do odběru newsletteru, který vás jednou za čas informuje o novinkách ve světě půjček.

Na této stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. webmaster.

 pujcko-ninjapujcka