100pujcky.cz - půjčky a úvěry - seznam poskytovatelů půjček, online inzerce a poradna

Studentské půjčky pro studenty

O pôžičke - informácie

pujcko-ninjapujcka
Všechno o Studentská půjčka

Studium na všech stupních škol je u nás zdarma. Dokonce i za studium na vysokých školách se neplatí – je zdarma. Co však toto slovo znamená? Za školu sice student neplatí, ale ze studiem přesto spojeny relativně vysoké náklady. Studentům není dovoleno bydlet zdarma, stravovat se zdarma av neposlední řadě nemohou se ani bavit zdarma. Studentský život není pouze o přednáškách, studium je styl života, který není zdarma.

Půjčky pro studenty – jaké jsou možnosti?

Studenti si mohou při studiu přivydělat. Práce při studiu však není u mnoha studijních oborech možná. Jednoduše někteří studenti na to nemají čas. Pro ty pak zůstávají pouze rodiče nebo půjčky. Ne každý má to štěstí, že má bohatých rodičů, kteří ho mohou financovat.

Studentské půjčky jsou poskytovány:

 • bankami
 • nebankovními společnostmi
 • státními institucemi

Studentská půjčka je jednoznačně nejvýhodnější od státu. Na tento typ půjčky však nemá nárok každý. Stát uděluje půjčky pouze studentům s vynikajícím prospěchem nebo studentům ze sociálně znevýhodněných rodin. Pro mnohé mladé lidi jsou tak tyto půjčky nedostupné, přestože nemusejí patřit mezi solventní rodiny.

Bankovní půjčka pro studenty

Banky mají studenty rady, protože jsou potenciální klienti s dobrým příjmem. Zároveň však vědí, že studenti jsou nezodpovědní a dokáží si vzít úvěry bez velkého rozmyslu. Z tohoto důvodu půjčky pro studenty od bank jsou výrazně omezené.

Většina bank nabízí studentům studentský účet, ke kterému bezplatně zřizují povolené přečerpání účtu, které je známé i jako kontokorent. Povolené přečerpání účtu lze získat i bez souhlasu rodičů. Jeho rozsah je však výrazně omezen – zpravidla v rozsahu několika tisíc korun. Povolené přečerpání účtu je úročí jako běžný spotřební úvěr či vyšší.

Půjčky studentům – spotřební úvěry

Některé banky poskytují úvěrový produkt půjčka pro studenty. Půjčka pro studenta je klasický bezúčelové spotřební úvěr. To může znít překvapivě, že by tyto peníze měly být použity na studium. Problém je, že půjčka na studium je příliš široký pojem a banky by měly prostě velký problém vyhodnocovat doklady o využití půjčky. Student prostě nemůže dokladovat 6 piv než náklady na studium.

Půjčky studentům jsou svým způsobem podvod na studentech. Půjčka pro studenty má pouze nalákat studenty na spotřební úvěr s vidinou nějaké výhodnosti. Tyto komerční úvěry však nejsou žádným způsobem výhodnější od běžných spotřebitelských úvěrů.

Mezi největší nevýhody studentských půjček je to, že student si je nemůže vzít sám. Všechny banky vyžadují ručitele nebo spoludlužníka, což je v podstatě totéž. Ručitelem nebo spoludlužníkům je zpravidla jeden z rodičů. Rodiče tak mají plnou moc a kontrolu nad svým dítětem. Zde je dobré se zeptat, jaký je rozdíl mezi studentskou půjčkou a půjčkou, kterou si vezme rodič na sebe a bude ji vyplácet svou dítěti? Téměř žádný. Studentská půjčka však zní mnohem lépe.

Jak si vybrat nejvýhodnější studentskou půjčku?

Nejvýhodnější studentská půjčka je jednoznačně od státu. Na ni, jak už bylo řečeno, však nemá nárok každý.

Pokud potřebujete čerpat půjčku od banky, tak si nezapomeňte porovnat hned několik nabídek a vybrat si tu nejvýhodnější. Půjčky není dobré porovnávat pouze na základě výše úrokové míry. Do výpočtu je nutné zařadit i poplatky, které jsou často vysoké. Porovnávat je třeba RPSN – roční procentní sazbu nákladů, která zahrnuje poplatky i úrokové sazby. Poskytovatelé půjček mají ze zákona povinnost uvádět RPSN při každém výpočtu vlastností půjčky. RPSN je obvykle napsána malými písmeny, najít byste ji však neměli mít problém.

Inzerce

Inzeráty - nabídka a poptávka půjček v inzerátech na téma Studentské půjčky pro studenty. V tomhle seznamu inzerují většinou poskytovatelé půjček.

Další informační stránky

 • Studentská půjčka Bez ručitele

  Studium na našich vysokých školách je zdarma, neznamená to však, že mladí lidé nemají žádné výdaje spojené se studiem. Ti šťastnější jsou...

 • Studentská půjčka Česká Spořitelna

  Studium na českých vysokých školách je sice zdarma, studenti však nedokáží žít bez peněz. Někteří si vydělávají po brigádách, jiní jsou...

 • Studentská půjčka ČSOB

  Studentský život je náročný. Studenti se musí bavit a ještě k tomu i učit. Zábava je drahá a rodiče ne vždy ochotni ji financovat. Co může...

 • Studentská půjčka GE money

  Studium na vysoké škole je sice u nás zdarma, neznamená to však, že rodiče nemají se studenty žádné náklady. Mají, a to poměrně vysoké....

 • Studentská půjčka Ihned

  Studenti jsou velmi osobitou skupinou lidí. Banky mají k nim také zvláštní postoj či přístup. Studenti vysokých škol jsou potenciálně...

 • Studentská půjčka Komerční Banka

  Studovat na vysoké škole je výborným startem k úspěšné kariéře. Studium na vysokých školách je u nás zdarma, což umožňuje studovat i lidem...

 • Studentská půjčka Srovnání

  Studium na vysoké škole není pouze sezení na přednáškách, případně podriemavanie na nich. Studenti se musí i stravovat a zejména bavit. Žádná...

Diskuse

O své postřehy a zkušenosti na téma Studentské půjčky pro studenty se můžete podělit v diskusi. Položit můžete i otázku související s tématem. přidejte komentář »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Web 100pujcky.cz poskytuje informace o různých druzích finančních půjček a on-line žádosti o poskytnutí půjčky od různých poskytovatelů peněžních úvěrových produktů. Před vypnením online formulářů si důkladně prověřte důvěryhodnost poskytovatele půjčky.

Texty na webu 100pujcky.cz jsou čistě informativní, finanční a jiné hodnoty se mohou výrazně lišit.
Miniportál slouží jako rozcestník při hledání informací.

Komentováním na tomhle webu se automaticky zapojujete do odběru newsletteru, který vás jednou za čas informuje o novinkách ve světě půjček.

Na této stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. webmaster.

 pujcko-ninjapujcka