100pujcky.cz - půjčky a úvěry - seznam poskytovatelů půjček, online inzerce a poradna

Výpočet půjčky

O pôžičke - informácie

pujcko-ninjapujcka
Všechno o Výpočet půjčky

Ah, půjčky, půjčky, půjčky. Jsou téměř všude. Na každém rohu. Pod stolem. Za autem. V televizi, na zemi, v rádiu. Jak se jich zbavit? Mít od nich konečně klid?

Při výběru půjčky sledujeme několik ukazatelů. Mnoha lidí při výpočtu půjčky zajímá pouze výše měsíční splátky a to je chyba, které je třeba se vyvarovat. Pokud máte zájem ušetřit peníze.

U půjček je třeba sledovat jeden jediný ukazatel, a to roční procentní sazbu nákladů – RPSN. Výpočet půjčky by vždy měl obsahovat tento údaj. Banky a nebankovní společnosti to mají přikázáno zákonem.

Výpočet půjčky je založen na několika údajích:

  • výše půjčky
  • doba splatnosti půjčky
  • úroková míra
  • poplatky

Cenu každé půjčky ovlivňují úroky a poplatky. Doba splatnosti má význam pouze při výši měsíčních splátek. Na výhodnost však přímo neovlivňuje. Roční procentní sazba nákladů zohledňuje nejen úroky, ale i poplatky.

Mnohé nebankovní společnosti nabízejí půjčky se závratnými úrovněmi RPSN. Samozřejmě, toto číslo je napsáno tím nejdrobnější písmem. Extrémním případem jsou půjčky s RPSN přes 1000%. Běžně však najdeme půjčky s RPSN 100%. RPSN s hodnotou 100% znamená to, že bance nebo nebankovní společnosti v průběhu roku vrátíte dvakrát tolik, co jste si od nich půjčili. To je špatné, však?

Slušnější nebankovní společnosti mají půjčky s RPSN kolem 30%. Banky nabízejí běžné spotřební úvěry s RPSN kolem 10%. To znamená, že bankovní úvěry jsou minimálně 3 krát výhodnější než nebankovní. Dokonce i kreditní karty mají RPSN méně než 15 procent.

Výpočet půjčky nám tak říká jasně: vyhýbej se nebankovním společnostem, jak se to jen dá.

Pro výpočet půjčky se požívají finanční kalkulačky, kam vkládáte jednotlivé parametry půjčky.

Inzerce

Inzeráty - nabídka a poptávka půjček v inzerátech na téma Výpočet půjčky. V tomhle seznamu inzerují většinou poskytovatelé půjček.

Diskuse

O své postřehy a zkušenosti na téma Výpočet půjčky se můžete podělit v diskusi. Položit můžete i otázku související s tématem. přidejte komentář »

Pridaj komentár do diskusie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Web 100pujcky.cz poskytuje informace o různých druzích finančních půjček a on-line žádosti o poskytnutí půjčky od různých poskytovatelů peněžních úvěrových produktů. Před vypnením online formulářů si důkladně prověřte důvěryhodnost poskytovatele půjčky.

Texty na webu 100pujcky.cz jsou čistě informativní, finanční a jiné hodnoty se mohou výrazně lišit.
Miniportál slouží jako rozcestník při hledání informací.

Komentováním na tomhle webu se automaticky zapojujete do odběru newsletteru, který vás jednou za čas informuje o novinkách ve světě půjček.

Na této stránce se zobrazují automatické kontextové reklamy. webmaster.

 pujcko-ninjapujcka